Advisory Board

Ambassador Ranko Vujacic


Ambassador Ranko Vujacic

Ime: Ranko VUJACIC

 

Datum rodenja : 18. avgust 1951. god.

 

Mesto rodenja : Beograd, (Srbija), Jugoslavija

 

Obrazovanje:

sept. 1958. – jun 1966. Osnovna škola, Beograd, Jugoslavija

sept. 1966. – jun 1967. De La Salle koledž, Malta

sept. 1967. – jun 1970. Gimnazija, Beograd, Jugoslavija

 

Univzitetsko obrazovanje:

okt. 1970. – april 1974. Tehnicki Univerzitet, Graz, Austrija

(studije elektrotehnike)

 

april 1974. – jul 1976. Tehnicki Univerzitet, zapadni Berlin, Nemacka

(diploma elektro-inženjera

stepen dipl. inž. ekvivalentan Master of Science)

Postdiplomsko obrazovanje:

okt. 1976. – feb. 1978. Diplomtska Akademija, Bec, Austrija

(medjunarodno pravo, ekonomija, istorija diplomatije

jezici: engleski, francuski, španski, ruski i nemacki)

 

1977. Ecole Nationale d’Administration, Pariz, Francuska

avg./sept 1977. Escuela Diplomatica, Madrid, Španija

 

avg. 1978. – jul 1979. Vojni rok, (Hrvatska), Jugoslavija

 

Radno iskustvo:

okt. 1979. – maj 1981. SPENS, Novi Sad, Jugoslavija

odsek elektrotehnicke službe

funkcija: zamenik šefa

 

maj 1981. – jan. 1985. UNIDO, Division of Administration, General Services,

Buildings Management Section, Electrical Engineering and

Buildings Operation Unit

Function: Chief

 

jan. 1985. – mart 1991. UNIDO, Division of Policy Co-ordination

Programme Development and Evaluation Branch

Function: Industrial Development Officer

april 1991. – mart 1993. UNIDO, Department of Industrial Operations, Office of the

Deputy Director-General, Integrated Projects and Central

Monitoring Section

Function: Acting Chief

 

april 1993. – jun 1995. UNIDO, Office of the Director-General

Function: Special Assistant to the Director-General

 

 

jul 1995. – feb. 2004. UNIDO, Division of Administration, General Services

Function: Director

 

feb. 2004. – dec. 2005. UNIDIO, Division of Administration and Field Operations,

Office of the Managing Director

Function: Special Advisor

 

<>jan. 2005. – feb. 2006. UNIDO, Programme Development and Technical Cooperation

 

Division, Office of the Managing Director, Emerging

Technologies Group

Function: Director

 

feb. 2006 >nadalje UNIDO, Programme Support and General Management

Division, Operational Services Branch

Function: Director

 

Pretsedavajuci i clan mnogobrojnih komiteta visokog nivoa unutar UNIDO-a, drugih >madjunarodnih organizacija i austrijskih vlasti

 

Dodatna delatnost: 1. RADIO TELEVIZIJA BEOGRAD

1961 – 1970 clan dramske sekcije

Kao mlad glumac nastupi u mnogobrojnim dramam i programima na radiju i televiziji,

pozorišnim predstavama i filmovima

 

2. NASTAVNA DELATNOST

1976-1978 profesor fizike i matematike u nemackom školskom centru

Radni Univerzitet Novi Beograd u Becu, An der Urania 1

 

3. CLAN Kluba Apsolvenata i Prijatelja Diplomatske Akademije u Becu

 

4. ROTARY INTERNATIONAL

Od 1998 do danas clan i predsednik Rotary Kluba Bec-Hofburg u Becu, Austrija

Ucešce u mnogobrojnim socijalnim projektima u Austriji i šire

kao na pr. projekat decije kardiohirurgije u Sarajevu

Nosilac odlikovanja za ovaj projekat

 

Publikacija mnogobrojnih novinarskih clanaka u raznim strucnim casopisima na teme

UNIDO, Srbija, Crne Gora, licnosti kao na pr. Njegoš, Nikola Tesla, Mileva Maric-Einstein i dr.

6. ORGANIZACIONA DELATNOST

Organizacija mnogobrojnih priredbi iz oblasti umanosti i kulture

Izložbe slika umetnika iz Srbije i Crne Gore u zgardi Ujedinjenih Nacija u Becu

Jugoslovenski dani u Becu sa ciljem promocije kulture, kulinarstva i turizma

Promocija srpske i cnogorske kulture u okviru gostovanja koncertnih ansambla iz Srbije

i Crne Gore.